آخرین مطالب

تجارت نویی ها فرصت ها را شکار می کنند صنعت بیمه

تجارت نویی ها فرصت ها را شکار می کنند

  بزرگنمایی:

بیمه نویس:
سالن همایش‌های بین المللی هتل ارم 17 مرداد شاهد حضور بالغ بر 700 نفر از نمایندگان، کارگزاران، مدیران و پرسنل شعب در نخستین همایش سراسری شبکه فروش بود، اجتماع عظیمی که یکپارچگی، همراهی، همکاری و قدرت باهم بودن اعضای خانواده جوان این مجموعه را به رخ کشید.
به گزارش روابط عمومی؛ پس از اجرای موسیقی سنتی که مقدمه خوبی را برای شروع فراهم کرد درحضور جمع حداکثری فراتر از ظرفیت سالن، مدیرعامل بیمه تجارت‌نو با تقدیر از استقبال نمایندگان و بیمه گذاران این شرکت جهت حضور در این همایش از افتتاح ساختمان جدید بیمه تجارت نو در آینده نزدیک خبر داده و گفت: امروز نزدیک به ٧٠ هزار نفر در شبکه فروش صنعت بیمه فعال هستند که از 44 هزار میلیارد تومان حق بیمه تولید شده سال گذشته ٧٠ درصد سهم آنها بوده است.
نیما نوراللهی افزود: اگرمتوسط کارمزد هر نماینده را ١٠ درصد درنظر بگیریم، سهم سرانه هر یک حدود ٤ میلیون تومان می شودکه درمقایسه با هزینه های جاری، سرانه درآمد بسیار ناچیزی است.
وی دلیل فاصله درآمد نمایندگان با متوسط موجود را نوپا بودن بیمه تجارت‌نو عنوان کرده و اظهار داشت: قاعده ٢٠-٨٠ در صنعت بیمه و شبکه فروش نیز وجود دارد به این معنا که ١٤ تا ١٥ هزار نماینده فروش، ٨٠ درصد حق بیمه ٤٤ هزار میلیارد تومانی را تولیدکرده اند.
یک سوال کلیدی
مدیرعامل بیمه تجارت‌نو با طرح این سوال که چگونه این تعداد نماینده درصد بالایی از فروش را به خود اختصاص داده اند؟ دارای چه ویژگی خاصی هستندکه سایرین نمی‌توانند به این رقم برسند؟ اظهارداشت: براساس تجربه های شخصی که درسال های فعالیت خود کسب کرده ام”شناخت”؛ حلقه اصلی موفقیت در فروش است که می توان به سه بخش حوزه های فردی، شخصیتی و سازمانی تقسیم کرد.
وی تاکید داشت: نمایندگان شبکه فروش در ابتدای ورود به صنعت بیمه باید از خود سئوال کنند تا چه میزان از دانش کافی در این رشته برخوردارهستند؟ آیا از آخرین بخشنامه ها و مصوبات اطلاعات کافی دارند؟
وی افزود: درگام دوم نماینده باید به شناخت شخصیتی رسیده واعتماد به نفس و قدرت تعامل خود را مورد سنجش و ارزیابی قراردهد. در واقع به پاسخ این سوال برسد که 20 درصد نماینده‌ای که سهم بالایی از درآمد سرانه را به خود اختصاص داده اند از چه راهکارهای استفاده کرده اند؟
شناخت؛ خورشید کاروان تجارت نو
نوراللهی با اشاره به اینکه نمایندگان شبکه فروش تلاش کنند در حوزه دانش از نمایندگی به مشاوره برسند، گفت: افزایش شناخت سازمانی ضرورت خاصی دارد، در این حوزه شناخت ابعاد، ساختارها و فرآیندها بسیارمهم است. نمایندگان استانی باید بدانند در جریان فعالیت‌های جاری شرکت دقیقا با کدام مدیریت‌ها و بخش‌های می بایست برای رسیدن به نتیجه نهایی مکاتبه داشته باشند.
وی اظهار داشت: فرآیندها در بیمه تجارت‌نو به واسطه نوپا بودن، چابک و فارغ از بروکراسی های رایج و فرآیندهای سنتی است که ضروری است نمایندگان از ساختارها و فرآیندهای مجموعه مطلع باشند. در شناخت سازمانی که شامل شناخت استراتژی‌ها، رویکردها و راهبردها است، باید به این مهم رسید که تجارت‌نو در بازار امروز در چه وضعیتی قرار دارد،کجا ایستاده و صدور چه بیمه نامه هایی برای شرکت در اولویت است.
مدیرعامل تجارت‌نو در جمع بندی رمز موفقیت مجموعه تحت مدیریت خود این چنین گفت که ؛”شناخت” با ویژگی های‌ گفته شده باید پیش از گذشته خورشید کاروان تجارت‌نو در حوزه فروش باشد تا هدف گذاری های تعیین شده تحقق یابد.
نوراللهی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به تحلیل پژوهش انجام شده توسط پژوهشکده بیمه پرداخته و گفت: در این تحقیق ضریب سود بیمه گری برای رشته های مختلف طی 10 سال اخیر محاسبه شده است. طبق داده های به دست آمده سود بیمه گری سال به سال روند نزولی داشته و سود شرکت های بیمه بیشترغیرعملیاتی و حاصل ازسرمایه گذاری ها است بنابراین از بابت عملیات بیمه‌ای، شرکت ها سود چندانی ندارند
داشته‌های تجارت‌نو
مدیرعامل تجارت‌نو با اشاره به اینکه سود بیمه گری این شرکت در سال 97 حدود 25 درصد بوده است گفت: درکل رشته‌های کِشتی، باربری و مهندسی با روند تغییرات مثبتی همراه و درنتیجه ضریب سود بیمه گری بالایی داشته اند. رشد ضریب سود بیمه گری رشته مهندسی سال گذشته حدود 230 درصد بوده که امسال بواسطه برنده شدن در چند مناقصه بزرگ این روند رو به افزایش است.
نوراللهی با اعلام اینکه بیمه تجارت‌نو از ابتدای سال 98 تا 17 مرداد، نزدیک به 160 میلیارد تومان فروش داشته که نسبت به مدت مشابه قبل رشد سه برابری را نشان می دهد، درباره استراتژی فروش شرکت در سال جاری گفت: برای نمایندگان و شبکه فروش از طریق قراردادهایی‌ منعقده با سازمان‌ها و نهادهای مختلف بازار ساخته می‌شود که انتظارمی رود نمایندگان فروش نهایت بهره را از این فرصت ببرند.
وی خطاب به حضار گفت: برای افزایش سود به نمایندگانی که بیشتر فروش آنها به صورت خرد و انفرادی است توصیه می شودتمرکز خود را بربیمه‌های باربری، آتش سوزی و عمرو سرمایه گذاری بگذارند.
تاکید بر حل مشکلات نمایندگان شبکه فروش
مدیرعامل تجارت‌نو رسدیگی به دغدغه نمایندگان فروش را ازجمله وظایف اصلی مدیران ستادی دانسته و گفت: امروزه نمایندگان فروش به ویژه درشهرستان‌ها با مشکلاتی همچون اجاره محل نمایندگی و پرداخت دستمزدها مواجه هستند. مدیران ستادی باید برای افزایش درصد فروش بیمه نامه‌ها به نمایندگان کمک کنند تا دغدغه‌های آنان حداقل در این بخش کمتر شود.
خروش خودباوری
نوراللهی با اظهاراینکه مهمترین اقدام وی درمدت مدیریت تجارت‌نو ایجاد حس خود باوری درهمکاران بوده گفت: خود باوری یعنی می‌توانیم برمبنای تلاش، دانش و شناخت خود از بازار به سهمی که انتظار داریم دست یابیم. در تجارت‌نو از اسم های قدیمی تر نمی ترسیم چرا که با وجود بیشتر دیده شدنشان بسیاری از مزایایی ما را ندارند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

فرصت 3 ماهه شرکت های بیمه برای پرداخت خسارات ناشی از حوادث گازی

نمایندگان_بیمه_پیمانکار_نیستند

بیمه پردیس ، همان بیمه تمام الکترونیک است ؟

نمایندگان مشاوران امین بیمه کوثر

بیمه تعاون موفق به دریافت گواهینامه ایزو 31000 شد

اعضای جدید هیأت مدیره بیمه تجارت‌نو معرفی شدند

رضا کاظمی تکمیلی مدیر عامل صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی شد

افزایش 117درصدی سود اتکایی امین نسبت به سال قبل

صندوق حلقه مستحکم از زنجیره خدمات صنعت بیمه

"صیانت از دستاوردها و پشتیبانی بیمه گران ویژگی صندوق تامین خسارت بدنی است"

معاون حقوقی، مجلس و امور بین الملل سازمان تامین اجتماعی منصوب شد

پوشش بیمه سلامت برای 8 خدمت توانبخشی معلولان تحت پوشش بهزیستی

فروش ویژه محصولات بیمه نوین در دی ماه

دیدار مدیران عالی بیمه سرمد و شرکت شهروند

سرمایه بیمه سینا چهار برابر می‌شود

تقدیر معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از توسعه فعالیت‌های بیمه تعاون

دیدار رئیس سازمان تربیت بدنی ارتش با مدیرعامل بیمه حکمت صبا

جشنواره فرشتگان زمینی بیمه رازی به مناسبت هفته پرستار

بیمه ها در صنایع معدنی و پتروشیمی سرمایه گذاری کنند

بیمه در فقرزدایی نقش دارد

اولویت صندوق تامین خسارت بدنی کشور، گره گشایی از کار مردم

«بیمه» و ارتباطات آیینی

خیز بیمه ایران معین برای هزار میلیاردی شدن

دارندگان موتورسیکلت تسهیلات خرید بیمه شخص ثالث دریافت می کنند

عدم نیاز به تاسیس مرکز ملی مدیریت ریسک

در حادثه سینا اطهر ، شرکت بیمه و بیمه مرکزی مقصر شناخته شدند

پرداخت چک علی‌الحساب بیمه دانا به شرکت لبنیاتی میهن

بیمه نوین در «جشنواره پائیزه» خدمات ویژه ارائه می‌دهد

سود مشارکت در منافع بیمه باران برای شش ماه به 40 درصد رسید

تشریح راهکار حمایتی جدید بیمه‌ تعاون برای کمک به کسب‌وکارها در شرایط کرونا

احکام هیئت موسس بازار متشکل بیمه صادره شد

سرمایه گذاری در شرکت های دانش بنیان بیمه شد

پیگیری" سامانه جامع حوادث رانندگی" در دیدار معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور

بیمه نوین در جشنواره «مهربان»ارائه می دهد: فروش بیمه های عمر و سرمایه گذاری با شرایط ویژه در مهرماه

سامانه مناقصات اکوسیستم همراز بیمه رازی رونمایی شد

چگونگی مواجهه بیمه گران با آثار منفی شیوع کرونا

در پی افزایش سرمایه 180 درصدی، بیمه معلم 4200 میلیاردی شد

دیوان محاسبات باید به نحوه هزینه کرد عوارض دریافتی از بیمه شخص ثالث ورود کند

بیمه‌آسیا بیمه‌گذاران خود را به دریافت الحاقیه بیمه بدنه اتومبیل فرا خواند

90درصد موتورسیکلت های کشور فاقد پوشش بیمه شخص ثالث

کتاب مدیریت ریسک و بیمه منتشر شد

نقش صنعت بیمه در سرمایه گذاری در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی

خرید اقساطی خدمتی جدید به بازنشستگان تامین اجتماعی

بیمه معلم افزایش سرمایه می دهد

واریزسود مشارکت بیمه گذاران عمر و سرمایه گذاری بیمه رازی

"شعبه محوری" ماموریت سال 99 صندوق تامین خسارتهای بدنی کشور

بازدید دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران از بیمه آسماری

کم بیمه گی در پروژه های نفتی به روایت یونس مظلومی

یک میلیون راننده حمل کالا تحت پوشش بیمه دانا قرار گرفتند

روند صعودی بیمه پارسیان در سطح اول توانگری مالی