آخرین مطالب

مقالات

بیمه زندگی خاورمیانه به جایگاه اول بازار بیمه های زندگی نظر دارد

بازتاب بستر سازی برپایه مکانیزاسیون کامل و بکارگیری نیروی انسانی توانمند و با انگیزه، علیرغم وضعیت نابسامان اقتصادی، دستیابی به ۳ درصد سهم بازار بیمه های زندگی و ۰.۵ درصد سهم از کل حق بیمه کشور در سال ۱۴۰۰بود.

با رسوب حق بیمه خودروسازها چرا برخورد نمی شود؟ / با تعامل دغدغه استارت آپها و نهادناظر بیمه ای قابل حل است

در حالی بیمه مرکزی نسبت به رسوب حق بیمه توسز استارت اپها حساس شده است که مطالبات خودروسازها ۷۰۰ الی ۸۰۰ میلیارد تومان است و بعد از چند سال با درصدی تخفیف تسویه کردند

امکان بیمه کردن سرمایه با فعالیت در بازار فارکس

امکان بیمه کردن سرمایه در فارکس، یکی از ویژگی های منحصر به فرد این بازار است که در سایر بازارهای مالی دیده نمی شود. با بیمه کردن سرمایه در بازار فارکس می توان با اطمینان سرمایه خود را در این بازار به کار گرفت.

نگاهی به مدل‌های سرمایه‌گذاری در کنار عملیات بیمه‌گری در ایالات متحده، ژاپن و منطقه یورو

بازار بیمه ژاپن دارای درصد بالایی از سرمایه‌گذاری‌های ارزی خارجی (شمول رده «سایر سرمایه‌گذاری‌ها» می‌شود که ۲۵ درصد از کل سبد آن را تشکیل می‌دهد)، که طی دهه ۲۰۱۸-۲۰۰۸ افزایش ۱۲ درصد را تجربه کرده است.

پدر تالیف از سرگذشت قانون بیمه می گوید / از اوراق بهادار سازی بیمه چه خبر؟

نشریه بیمه داری نوین به سی امین شماره رسید تا در ماههای آغازین سال ۱۴۰۱ پنج پرونده مبسوط در مقابل شما باز کند؛ سرگذشت قانون، فصل دگردیسی، شگفت انگیزان، پیچ و خم های دیه و اوراق بهادار سازی بیمه.

هوش مصنوعی و بیمه؛ نگاهی به یک رویکرد فناورمحور

پیشرفت سریع فناوری همه صنایع را تحت تاثیر قرار داده است. بی‌تردید، هوش مصنوعی، بلاک‌چین و یادگیری ماشین توان این را دارند که آینده‌ی کسب‌وکار، سبک زندگی و شیوه‌ی کار کردن مردم جهان را متحول کنند؛ همچنین با گسترش روزافزون این فناوری‌ها، انتظار می‌رود صنعت بیمه نیز کارآمدتر و دقیق‌تر شود.

بیمه تعاون چگونه از تولید حمایت می کند؟

محصولات بیمه ای چگونه می توانند در خدمت تولید و از بین بردن ریسک های تولید قرار بگیرند؟چرا برخی معتقدند بیمه ها در این زمینه موفق نبودند؟آیا مشکل اصلی در این خصوص ضعف قانونی است یا منابع لازم در اختیار نیست؟

تغییر نگاه سنتی، پیش شرط جهش صنعت بیمه

یونس مظلومی، مدیرعامل بیمه تعاون و پیشتر بیمه‌ رازی معتقد است که مدیریت در صنعت بیمه علاوه بر آگاهی از قواعد و اصول کلی علم مدیریت باید شامل شناخت شاخه‌های این صنعت باشد. او بر همین اساس استراتژی سودآوری را مقدم بر توسعه بازار می‌داند و معتقد است اگر قرار باشد به سمت توسعه بازار حرکت کنیم باید حتما سودآوری نیز مدنظر قرار بگیرد. علاوه بر این صنعت بیمه ایران بیش از همیشه نیازمند در پیش گرفتن رویکرد دانش‌بنیان است؛ هرچند که این رویکرد ممکن است در ابتدای راه چالش‌هایی را برای روش سنتی بیمه در ایران به همراه داشته باشد. جزئیات این گفتگو را در ادامه خواهید خواند.

بررسی وضعیت اکچوئران مردد در یک میزگرد(قسمت دوم)

مظلومی: من به عنوان کسی که قصد دارم برای محصول جدیدم قیمت‌گذاری کنم صرفاً نمی‌توانم بر اساس دیتای شرکت خودم قیمت‌گذاری انجام دهم؛ بنابراین بیمه مرکزی باید در سامانه سنهاب هم برای شرکت‌های بیمه و هم اکچوئران، دسترسی به دیتا را فراهم کند.

نقش آفرینی بیمه تجارت‌ نو در عرصه های مختلف مسئولیت اجتماعی

شرکت بیمه تجارت‌نو به‌ عنوان یک شهروند سازمانی به نقش آفرینی خود در عرصه‌های اقتصادی و اجتماعی به خوبی واقف است و ضمن متعهد بودن به رعایت الزامات قانونی و مبانی اخلاقی کسب و کار، به حوزه مسئولیت‌های اجتماعی به‌ عنوان ضرورتی اجتناب ناپذیر می‌نگرد.

چه راهی برای حمایت از زیان‌دیدگان فاقد بیمه وجود دارد؟

تصادفات جاده‌ای در آنی روی می‌دهد و تلفات و خسارت جانی به جای می‌گذارد و ضروری است که از زیان‌دیدگان حمایت شود، حال این سوال به ذهن متبادر می‌شود که آیا نهاد و دستگاهی برای حمایت از زیان‌دیدگان فاقد بیمه وجود دارد؟

صدور آنلاین بیمه‌های زندگی از صفرتا صد در شعبه مجازی باشگاه مشتریان بیمه کارآفرین

"راز ماندگاری شرکت‌های بیمه‌ای داشتن شبکه فروش توانمند ، نوآور و قوی می‌باشد .در همین راستا شرکت بیمه کارآفرین با تمرکز بر ارائه زیرساخت‌های مناسب به شبکه فروش ، خدمات آنلاین ، نوآوری و بهره‌وری را در کنار خلق محصول در دستور کار خود قرار داده است."

حادثه پتروشیمی بوعلی سینا صنعت بیمه را بایکدیگر هماهنگ‌تر کرد

مدیربیمه‌های اتکایی شرکت بیمه البرز، با بیان اینکه خسارت حادثه پتروشیمی بوعلی سینا،باعث شده که صنعت بیمه حساسیت بیشتری به این نوع ریسک‌ها داشته باشد،افزود:به دلیل نگاه فنی و کارشناسانه‌ای که به این نوع ریسک‌ها وجود دارد از رقابت‌های ناسالم که در سایر رشته ها وجود دارد در رشته انرژی کمتر دیده می‌شود.

شورای عالی بیمه؛ سازنده و یاری‌گر

نهادها درهرساختاری،کارکرد و مسئولیت‌های معینی دارند، با گذشت زمان و پیشرفت جوامع بشری و ظهور اقتصاد وگسترش بازار، هر چه تعاملات در این فضا پیچیده ترشد، وجود نهادهایی با کارکردهای چندگانه آشکار و پنهان ناگزیر بود تا این تعاملات و ساز و کارهای مختلف را تنظیم و سازماندهی کند. نویسنده: حسین کریمخان زند

جای بیمه مسئولیت در صنعت ساختمان خالی است /هزینه بیمه مسئولیت، بیشتر از بیمه نامه تضمین کیفیت است

رییس هیات مدیره انجمن مهندسی سازه ایران، با اشاره به جای خالی بیمه مسئولیت درحوزه ساخت وساز،گفت: مهمترین بیمه درحوزه ساخت و ساز ساختمان بیمه نامه مسئولیت حرفه‌ای است، یعنی اینکه تمامی افرادی که درساخت یک ساختمان دخیل هستند مسئولیت پذیرفته وآن را بیمه کنند.

راز موفقیت در فروش بیشتر بیمه مسئولیت

بیمه مسئولیت بطورمستقیم برگرفته از روابط اجتماعی افراد در حقوق مترتب ونوع رابطه و تعامل با آنها است. نویسنده: سیدمحمدحسین ادیانی

جزییات طرح حمایت مالیاتی، بیمه‌ای و تسهیلاتی از کسب‌وکارها چیست ؟

دولت با امهال بدهی‌های مالیاتی و بخشودگی جرایم، اعطای تسهیلات ویژه و ارزان قیمت کرونایی به کسب‌وکارها، تعویق بازپرداخت اقساط وام‌ها، برنامه ویژه و گسترده مالیاتی، بیمه‌ای و تسهیلاتی از کسب‌وکارها در سال ۱۴۰۰ تصویب و ابلاغ کرد.

سنگ‌‌بنای تبلیغات صنعت بیمه بر تقویت اعتماد بیمه‌گذاران قرار دارد

مدیرروابط عمومی شرکت بیمه آسیا، با بیان اینکه سبد محصولات شرکت‌های بیمه‌ای یکسان و تا اندازه زیادی شبیه به هم است، افزود:همین مساله باعث شده تا کمپین‌های تبلیغاتی شرکت‌های بیمه‌ای بیشتر متمرکز بر شعارهای انتزاعی و خود را بهتر از دیگران جلوه‌دادن باشد.

تدوین استاندارد ملی ایمنی برای مدیریت ریسک یک ضرورت انکار ناپذیر

تدوین دستورالعمل در حوزه استانداردهای HSE & Risk Management توسط سازمان ملی استاندارد با الگوبرداری و بومی سازی مدل‌های بین المللی به عنوان قانون ملی کشور جهت پیاده سازی در واحدهای پالایشگاهی و پتروشیمی که قابلیت اجرایی با ساختار موجود را داشته باشد، می‌تواند نقش موثری در پیاده‌سازی مدیریت ریسک به خصوص در زمینه مدیریت ریسک عملیاتی در تمام ارکان واحدهای مذکور را به دنبال داشته باشد. نویسنده: محسن فتحی

آخرین مطالب

خدمات برجسته بیمه سامان به زائران اربعین حسینی به روایت آمار

نقش پررنگ سندیکا در جاری سازی اخلاق حرفه ای در صنعت بیمه

مجمع عمومی عادی به‌طور فوق العاده بیمه ملت برگزار شد

رشد 65 درصدی پرتفوی بیمه سرمد در پنج ماه ابتدایی سال

تندیس حمایت از تولید ملی در دستان شرکت بیمه کوثر

تاکید مدیرعامل بیمه آسماری بر لزوم افزایش سطح آموزش در صنعت بیمه

زائران اربعین، تحت پوشش بیمه سامان قرار گرفتند

نوآوری در صنعت بیمه در گرو اصلاح فرایندها و ارائه محصولات نوین است

صدور مجوز در حوزه‌های تخصصی بیمه زندگی و اتکایی و پرهیز از صدور مجوز مختلط

از لوگوی جدید سایت خبری بیمه نویس رونمایی شد

صنعت بیمه در مسیر نوآوری و توسعه محصولات و خدمات قرار دارد

تصویب افزایش سرمایه 60 درصدی در مجمع عمومی فوق العاده بیمه اتکایی امین

مهر تایید بیمه مرکزی در کارنامه توانگری مالی سطح یک بیمه سامان برای دهمین سال متوالی

امضای تفاهم‌نامه همکاری میان شرکت سهامی بیمه ایران، کمیسیون ملی یونسکو و هلدینگ کسب کار سبا

آگهی دعوت به مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام بیمه نجارت نو

آگهی دعوت به مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت بیمه دانا

برگزاری مجمع عمومی سالانه بیمه تعاون

پرداختی از جیب مردم در زمینه دارو افزایش نمی‌یابد و هیچ پوشش بیمه‌ای حذف نشده و تغییر نخواهد کرد.

امضای تفاهم‌نامه بیمه‌ای بیمه دانا با شرکت نفت ستاره خلیج فارس

پیام مدیر عامل بیمه البرز به مناسبت برگزاری مجمع

جشنواره عید تا عید بیمه سرمد؛ 50 درصد تخفیف برای بیمه‌های مسئولیت

ضعف صنعت بیمه در سرعت و کیفیت ارائه خدمات است

پوستین چی مدیرعامل جدید اتکایی ایرانیان شد

بررسی خسارات زلزله به مزارع پرورش میگو در هرمزگان

بیمه زندگی خاورمیانه به جایگاه اول بازار بیمه های زندگی نظر دارد

مشکل اصلی صنعت بیمه تنوع محصولات بیمه ای نیست

برگزاری جلسه کمیته منتخب ساماندهی پایانه های مرزی در شورای عمومی

محمدمهدی علوی در آیین گرامیداشت سالگرد تاسیس بیمه اتکایی امین: باید وارد بازار بیمه در منطقه شد

مشارکت فعالانه بیمه تجارت‌نو در نمایشگاه خودرو کردستان

اطلاعیه مهم بیمه گذاران محترم بیمه شخص ثالث شرکت بیمه کارآفرین