آخرین مطالب

مقالات

نقش آفرینی بیمه تجارت‌ نو در عرصه های مختلف مسئولیت اجتماعی

شرکت بیمه تجارت‌نو به‌ عنوان یک شهروند سازمانی به نقش آفرینی خود در عرصه‌های اقتصادی و اجتماعی به خوبی واقف است و ضمن متعهد بودن به رعایت الزامات قانونی و مبانی اخلاقی کسب و کار، به حوزه مسئولیت‌های اجتماعی به‌ عنوان ضرورتی اجتناب ناپذیر می‌نگرد.

چه راهی برای حمایت از زیان‌دیدگان فاقد بیمه وجود دارد؟

تصادفات جاده‌ای در آنی روی می‌دهد و تلفات و خسارت جانی به جای می‌گذارد و ضروری است که از زیان‌دیدگان حمایت شود، حال این سوال به ذهن متبادر می‌شود که آیا نهاد و دستگاهی برای حمایت از زیان‌دیدگان فاقد بیمه وجود دارد؟

صدور آنلاین بیمه‌های زندگی از صفرتا صد در شعبه مجازی باشگاه مشتریان بیمه کارآفرین

"راز ماندگاری شرکت‌های بیمه‌ای داشتن شبکه فروش توانمند ، نوآور و قوی می‌باشد .در همین راستا شرکت بیمه کارآفرین با تمرکز بر ارائه زیرساخت‌های مناسب به شبکه فروش ، خدمات آنلاین ، نوآوری و بهره‌وری را در کنار خلق محصول در دستور کار خود قرار داده است."

حادثه پتروشیمی بوعلی سینا صنعت بیمه را بایکدیگر هماهنگ‌تر کرد

مدیربیمه‌های اتکایی شرکت بیمه البرز، با بیان اینکه خسارت حادثه پتروشیمی بوعلی سینا،باعث شده که صنعت بیمه حساسیت بیشتری به این نوع ریسک‌ها داشته باشد،افزود:به دلیل نگاه فنی و کارشناسانه‌ای که به این نوع ریسک‌ها وجود دارد از رقابت‌های ناسالم که در سایر رشته ها وجود دارد در رشته انرژی کمتر دیده می‌شود.

شورای عالی بیمه؛ سازنده و یاری‌گر

نهادها درهرساختاری،کارکرد و مسئولیت‌های معینی دارند، با گذشت زمان و پیشرفت جوامع بشری و ظهور اقتصاد وگسترش بازار، هر چه تعاملات در این فضا پیچیده ترشد، وجود نهادهایی با کارکردهای چندگانه آشکار و پنهان ناگزیر بود تا این تعاملات و ساز و کارهای مختلف را تنظیم و سازماندهی کند. نویسنده: حسین کریمخان زند

جای بیمه مسئولیت در صنعت ساختمان خالی است /هزینه بیمه مسئولیت، بیشتر از بیمه نامه تضمین کیفیت است

رییس هیات مدیره انجمن مهندسی سازه ایران، با اشاره به جای خالی بیمه مسئولیت درحوزه ساخت وساز،گفت: مهمترین بیمه درحوزه ساخت و ساز ساختمان بیمه نامه مسئولیت حرفه‌ای است، یعنی اینکه تمامی افرادی که درساخت یک ساختمان دخیل هستند مسئولیت پذیرفته وآن را بیمه کنند.

راز موفقیت در فروش بیشتر بیمه مسئولیت

بیمه مسئولیت بطورمستقیم برگرفته از روابط اجتماعی افراد در حقوق مترتب ونوع رابطه و تعامل با آنها است. نویسنده: سیدمحمدحسین ادیانی

جزییات طرح حمایت مالیاتی، بیمه‌ای و تسهیلاتی از کسب‌وکارها چیست ؟

دولت با امهال بدهی‌های مالیاتی و بخشودگی جرایم، اعطای تسهیلات ویژه و ارزان قیمت کرونایی به کسب‌وکارها، تعویق بازپرداخت اقساط وام‌ها، برنامه ویژه و گسترده مالیاتی، بیمه‌ای و تسهیلاتی از کسب‌وکارها در سال ۱۴۰۰ تصویب و ابلاغ کرد.

سنگ‌‌بنای تبلیغات صنعت بیمه بر تقویت اعتماد بیمه‌گذاران قرار دارد

مدیرروابط عمومی شرکت بیمه آسیا، با بیان اینکه سبد محصولات شرکت‌های بیمه‌ای یکسان و تا اندازه زیادی شبیه به هم است، افزود:همین مساله باعث شده تا کمپین‌های تبلیغاتی شرکت‌های بیمه‌ای بیشتر متمرکز بر شعارهای انتزاعی و خود را بهتر از دیگران جلوه‌دادن باشد.

تدوین استاندارد ملی ایمنی برای مدیریت ریسک یک ضرورت انکار ناپذیر

تدوین دستورالعمل در حوزه استانداردهای HSE & Risk Management توسط سازمان ملی استاندارد با الگوبرداری و بومی سازی مدل‌های بین المللی به عنوان قانون ملی کشور جهت پیاده سازی در واحدهای پالایشگاهی و پتروشیمی که قابلیت اجرایی با ساختار موجود را داشته باشد، می‌تواند نقش موثری در پیاده‌سازی مدیریت ریسک به خصوص در زمینه مدیریت ریسک عملیاتی در تمام ارکان واحدهای مذکور را به دنبال داشته باشد. نویسنده: محسن فتحی

بیمه هزینه نیست بلکه نوعی سرمایه گذاری است بیمه هزینه نیست بلکه نوعی سرمایه گذاری است

حیدری، بیمه های زندگی را محصول استراتژیک این شرکت دانست و افزود: ترکیب پرتفوی بیمه کارآفرین با استانداردهای روز دنیا همخوانی دارد و بیش از ۵۰ درصد پرتفوی این شرکت در بیمه های زندگی است.

تبلیغات صنعت بیمه مشتری را به اخذ پوشش بیمه‌ای ترغیب نمی‌کند

مدیر روابط عمومی شرکت بیمه میهن، معتقد است که درحال حاضر تبلیغات در صنعت بیمه هدفمند نیست و تبلیغات باید به گونه‌ای باشد که محصولات بیمه‌ای به نیازهای اولیه شهروندان تبدیل شود و در سبد کالاهای ضروری آن‌ها قرار بگیرد.

پدیده سقف شیشه ای بانوان یا مدیریت مردسالاری در صنعت بیمه

اخیرا در اتاق انتخاباتی کلاب هاوس بحثی از جناب آقای همتی کاندید ریاست جمهوری در خصوص ظرفیت مدیریت بانوان در صنعت بیمه در زمان تصدی ایشان در ریاست بیمه مرکزی پرسیده شد که البته ایشان در زمان خود پاسخی را نیز ارائه فرمودند.

لزوم آمادگی بیمه برای مواجهه با ریسک‌های نوظهور

در پی همه نوساناتی که از سال ۹۶ به این سو، برای اقتصاد ایران اتفاق افتاد، کرونا شاید حکم سخت‌ترین واقعه را داشته باشد؛ به صورت مشخص این اتفاقات زنجیروار مسیر اجرای قانون برنامه ششم توسعه را طوری رقم زدند که اهداف اقتصادی آن یکی پس از دیگری دست‌نیافتنی باشند؛ از جمله مواردی که در حال حاضر و در واپسین سال برنامه ششم توسعه، نشدنی‌تر از هرزمان دیگری به نظر می‌رسد؛ هدفی است که برای افزایش ضریب نفوذ بیمه‌های بازرگانی و غیراجتماعی پیش‌بینی شده بود.

یادداشت مدیر عامل بیمه دی به بهانه یکم خرداد روز بهره وری

بهره وری در شرکتهای تجاری در واقع ترکیبی از دو شاخص کارایی و اثربخشی است در این راستا نهادهای بازرگانی باید به دنبال این باشند که چگونه می تواند در شاکله خود ضریب این دو شاخص را ارتقاء دهند.

بیمه رانندگان تاکسی همچنان بلاتکلیف باقی مانده است

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی شهرهای کشور گفت: علی رغم توافق نامه سازمان تامین اجتماعی با سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور مبنی بر به روز رسانی لیست رانندگان تاکسی و جایگزینی ٧۰۰۰ راننده فعال در حوزه حمل و نقل این کار اجرایی نشده و بیمه رانندگان تاکسی همچنان بلاتکلیف باقی مانده است.

فاصله کیفی زیاد بیمه عمر با استانداردهای بین المللی نویسنده: محمدرضا محمدی

رشد و توسعه صنعت بیمه یک ضرورت اقتصادی و اجتماعی است با این نگاه از یک سو می توان بخش حمایتی آن را در اقتصاد سروسامان داد و از دیگر سو منابع بیشتری را برای سرمایه گذاری های این بخش ایجاد کرد.

تخلف بزرگترین شرکت بیمه‌ای سوئیس درارتباط با فرار مالیاتی آشکار شد

سوئیس لایف، بزرگترین شرکت بیمه عمرو زندگی سوئیس با وزارت دادگستری آمریکا توافق کرد در ازای پرداخت ۷۷.۴ میلیون دلار، تعقیب قانونی این شرکت بیمه‌ای توسط دولت آمریکا به مدت سه سال به تعویق بیفتد.

دریافت خسارت صدمات بدنی ومنجر به فوت از شرکتهای بیمه

کلیه اتومبیل هایی که در سطح کشور تردد می نمایند موظف به داشتن بیمه کامل شخص ثالث از شرکتهای معتبر بیمه ای که صلاحیت و نحوه کار ایشان مورد تائید بیمه مرکزی جمهوری اسلامی باشند

اقتداریک شرکت بیمه، کدام مدل مدیریتی را می خواهد؟

مدل مدیریتی درصنعت بیمه کشور به عوامل مختلفی چون " مدل بازار ، قوانین و مقررات ، توجه مسوولان ارشد به حوزه بیمه گری ، نوع محصولات و عرضه و تقاضای بازار بستگی دارد

آخرین مطالب

تکافل منتظر پاسخ استفسار بیمه مرکزی از وزیر اقتصاد

فصلی نو در همکاری بانک تجارت وبیمه تجارت نو

بازدید مدیران فنی صنعت بیمه از ایران خودرو

سازمان خصوصی سازی روند واگذاری سهام دولت در اتکایی امین را تشریح کرد

کارزار مجازات عاملان فروش اطلاعات بیمه‌گذاران راه افتاد

تکلیف ساختمان مرکزی بیمه توسعه مشخص نیست

برای تاسیس موسسه تکافل؛قانون نداریم !

واکنش رئیس کل بیمه مرکزی به لایحه بودجه 1401

رونمایی از جان دانا ، محصول جدید بیمه دانا

کردبچه: رویکرد پژوهشکده در دوره اخیر تولید محصول و محتوا کاربردی مطابق نیاز صنعت است

دیوان محاسبات کشور تبصره 5ماده 24 قانون شخص ثالث را بررسی می کند

رویداد «آینده صنعت بیمه» برگزار می گردد

گزینه ریاست بیمه مرکزی از دانشگاه امام صادق (ع ) می آید؟

ایجاد امکان رصد لحظه ای دارایی با بیمه نامه یونیت لینک شرکت بیمه سامان

تاکید وزیر اقتصاد بر "تحول دیجیتال" در صنعت بیمه

دکتر علی صالح آبادی رئیس کل بانک مرکزی شد

فروش ویژه بیمه‌های آتش سوزی نوین در مهر ١٤٠٠

دکتر “محمد اسکندری” سرپرست صندوق بازنشستگی کشوری شد

31میلیون مشترگ گاز در کشور تحت پوشش بیمه تجارت نو

راه‌اندازی صندوق سرمایه‌گذاری بیمه‌های زندگی توسط بیمه کوثر

شعبه جام جم بیمه آسیا در اردبیل افتتاح شد

عدم پرداخت هزینه آزمایش کرونا توسط شرکتهای بیمه کار را به شورای عالی بیمه کشاند

رشد 42 درصدی درآمد بیمه سینا در پنج ماهه امسال

بیمه پارسیان برند محبوب مصرف کنندگان شد

بیمه سامان برای «نهمین» سال متوالی در رتبه «نخست» توانگری مالی

رشد بی سابقه فروش الکترونیکی بیمه نامه در بیمه تعاون

نقش آفرینی بیمه تجارت‌ نو در عرصه های مختلف مسئولیت اجتماعی

تصادف خسارتی زیر 16 میلیون تومان بدون کروکی به بیمه ارجاع می شود

قسمت عمده پرتفوی اتکایی در اختیار دولت است

انتخابات دبیرکلی سندیکای بیمه گران 15 شهریورماه برگزار می شود